EAA nominirala Sandru Perković i Dinu Bošnjaka

Zagreb (17.09.2012.) - Lijepa vijest za hrvatsku atletiku objavljena je na web stranicama Europske atletske federacije. Za najbolju europsku atletičarku 2012. godine nominirana je olimpijska pobjednica u bacanju diska Sandra Perković, a za europsku atletsku zvijezdu u usponu nominiran je Dino Bošnjak.

Osim što je osvojila naslov olimpijske pobjednice, Sandra je ove godine obranila naslov europske prvakinje, te je uvjerljivo pobijedila u natjecanju Dijamantne lige u bacanju diska. Popravila je i hrvatski rekord i to u finalu Olimpijskih igara na 69,11 m. Za Sandru možete glasovati na web stranicama EAA ili klikom na link ovdje

Dino Bošnjak je ovu nominaciju zaslužio postavivši ove godine nove hrvatske juniorske rekorde na 3000 m (8:12,29), 5000 m (14:13,48) i 10000 m (29:41,20). Uz to Dino je na juniorskim tablicama ove sezone prvi na 10000 m, treći na 5000 m i šesti na 3000 m. Na Svjetskom juniorskom prvenstvu održanom ove godine u Barceloni, Dino je osvojio 9. mjesto te je bio najbolje plasirani trkač izvan Afrike. Potsjetimo da je u ovom izboru prije dvije godine pobijedila Sandra Perković. Za Dinu možete glasovati također na na web stranicama EAA ili klikom na link ovdje. Glasovati se može do 26. rujna.