Lisa Stublic 52. u maratonu, Nikolina Horvat bez polufinala na 400m prepone

London (05.08.2012.) - Svoj četvrti maraton u životu Lisa Christina Stublic trčala je na Olimpijskim igram u Londonu. Krenula je hrabro i držale se vodeće skupine do 25-og kilometra trčeći u prosjeku svkih 5 km oko 17:20. nakon 25-og kilometra vodeće maratonke su ubrzale što je bili prebrzo za Lisu koja je još 5 km uspjela održati približno isti ritam.

Nakon toga su nastali problemi za Lisu, pala je u tempu na 5 km najprije na 19 pa zatim na 21 minutu i završila na 52. mjestu u vremenu 2;34:03. Na startu maratona pojavi se 118 maratonki, a na cilj ih je došlo 107. Zlato je osvojila Etiopljanka Tiki Gelana s novim olimpijskim rekordom 2;23:07, srebro je pripalo Kenijki Priscah Jeptoo (2;23:12), a broncu je iznaenađujeće osvojila s osobnim rekordom Ruskinja Tatyana Petrova Arkhipova (2;23:29).
U večernjim kvalifikacijama na 400 m prepone nastupila je naša rekorderka Nikolina Horvat. Startala je u četvrtoj skupini u neuobičajenoj, devetoj, stazi i na cilj stigla posljednja u vremenu 58,49. Ukupno je osvojila 37. mjesto u kvalifikacijama.  Rezultati ...