Nedžad Mulabegović četvrti u finalu bacanja kugle s rekordnih 20,43 m

Pariz (04.03.2011.) - Nakon što je u jutarnjim kvalifikacijama popravio svoj državni rekord za 1 cm, u popodnevnom finalu bacanja kugle Nedžad Mulabegović bacio je kuglu do 20,43 m i popravio hrvatski rekord za 38 cm. S tim rezultatom osvojio je 4. mjesto, a za medalju mu je nedostajalo tek 12 cm.

A sam početak natjecanja u finalu nije bio dobar za Mulabegovića jer je u prva tri hica prestupio. Četvrti hitac je bio tek 19,63 m, a rekordni je bacio u petoj seriji. Posljednji pokušaj je također bio prijestup. Pobijedio je Nijemac Ralf Bartels sa 21,16 m, srebro je pripalo njegovom sunarodnjaku Davidu Storlu sa 20,75 m, a broncu je osvojio Rus Maksim Sidorov sa 20,55 m.

U popodnevnom dijelu nastupili su još Jurica Grabušić u polufinalu na 60 m prepone i Tomislav Popek u kvalifikacijama skoka u vis. Grabušić se nije uspio plasirati u finale istrčavši 7,80 što je bilo dovoljno za 14. mjesto, a za finale je trebalo trčati 7,68, dok je Popek s osobnim preskočenim rekordom 222 cm osvojio 16. mjesto, te se isto tako nije plasiraou finale u koje se ulazilo sa 227 cm.

U jutarnjem dijelu programa prvog dana Europskog prvenstva u dvorani nastupilo je četvero naših predstavnika. Izvrstan je u kvalifikacijama bacanja kugle bio Nedžad Mulabegović postavivši novi hrvatski rekord daljinom od 20,05 m te se kao 5. plasirao u popodnevno finale. U kvalifikacijama na 60 m prepone nastupile su Andrea Ivančević i Arna Erega koja se naknadno priključila našoj ekipi u Parizu. Niti jedna od njih nije uspjela proći kvalifikacije. Ivančević je bila ukupno 22. s rezulatom 8,43, a Erega 24. sa 8,62. Kvalifikacije nije uspjela proći niti Anita Banović koja je u kvalifikacijama na 400 m bila 17. sa 55,20. Rezultati ...