Prvo europsko zlato za Blanku Vlašić

Barcelona 2010Barcelona (01.08.2010.) - Medalja koja je nedostajala u kolekciji Blanke Vlašić bila je ona s europskih prvenstava, a sada ima i nju i to zlatnu. U velikom stilu Blanka je nadmašila svoje protivnice preskočivši 203 cm i osvojivši ujedno i drugu zlatnu medalju za hrvatsku atletiku.

Počela je Blanka sigurnim skokom na 185 cm, propuštala 189 cm te prekočila u prvom pokušaju 192 cm. Slijedeću visinu od 195 cm preskače u drugom pokušaju kao i 197 cm. Slijedeću visinu od 199 cm preskače u prvom pokušaju kao i Njemica Ariane Friedrich, dok je veliko iznenađenje ovog finala Šveđanka Emma Green, tu visinu preskočila u trećem pokušaju.

Odluka o medaljama pada na visni od 201 cm koju Blanka preskače u prvom Green u drugom, a Friedrich u trećem pokušaju. Visinu d 203 cm preskočila je samo Blanka i to u drugom pokušaju dok ostale dvije to nisu uspjele. Tako je zlato pripalo Blanki Vlašić, srebro Emmi Green, a bronca Ariani Friedrich.
Istovremeno s finalom skoka u vis odvijalo se finale u bacanju diska za muške u kojem je nastupio Martin Marić. Nakon što je kvalifikacijama bio 11., u finalu je osvoji 10. mjesto s hicem 62,53 m i tako zaokružio uspješan nastup naših atletičara na ovom prvenstvu Europe. Rezultati ...