Menu

Maratonci AK Sljeme i maratonke AK Maksimir ekipni prvaci Hrvatske u maratonu

HASZagreb (11.10.2015.) - Danas je u Zagrebu u organizaciji Zagrebačkog atletskog saveza po hladnom i kišnom vremenu održano 24. izdanje popularnog Zagreb Marathona. U sklopu maratona održano je i ekipno prvestvo Hrvatske u kojem su naslove prvaka Hrvatske kod seniora osvojili maratonci AK Sljeme (Milorad Vojvodić, Dejan Radanac i Renato Pomahač). Drugo mjesto pripalo je AK Forca, a treće AK Svetice. Kod seniorki najbolje su bile maratonke AK Maksimir (Marija Vrajić, Dubravka Vešligaj i Maja Urban), druge su bile maratonke AK Sljeme, a treće maratonke AK Maraton 95.

Ni loši vremenski uvjeti nisu spriječili pobjednika maratona Etiopljanina Gadisu Birhanua Shumiea da istrči rekord staze 2;13:10 što je cijelu minutu bolje od starog rekorda. Drugi je na cilj stigao njegov sunarodnjak Feyera Gemeda Dadi (2;14:40), a treći je bio Kenijac Silas Kiprono Too (2;15:56). Najbolji hrvatski maratonac bio je Zoran Žilić koji je na cilj stigao kao sedmi u vremenu 2;33:27.

Prva tri mjesta kod maratonki pripala su kenijskim trkačicama i to redom Stellah Jepngetich Barosio (2;38:34), Agnes Chebet (2;43:13) i Gladys Jepkurui Biwott (2;44:40). Odmah iza njih na četvrtom mjestu bila je naša Matea Matoševićosobnim rekordom 2;44:55.

Pobjednik polumaratona bio je Kenijac Hillary Kiptum Maiyo Kimaiyo u vremenu 1;04:00, a najbrža polumaratonka bila je Kenijka Rebecca Jepchirchir Korir sa 1;13:32. Održana je i utrka građana na 5 km, a u muškoj konkurenciji pobijedio je Dino Bošnjak sa 14:42, a u ženskoj konkurenciji Matea Parlov sa 17:07. Rezultati ...