XVI. Mediteranske Igre - Nikolina Horvat osvojila broncu na 400 m prepone

Pescara (01.07.2009.) - Drugog dan natjecanja na XVI. Mediteranskim Igrama dobili smo još jednu brončanu medalju. U finalnoj utrci na 400 m prepone naša rekorderka Nikolina Horvat osvojila je treće mjesto s najboljim ovogodišnjim rezultatom 56,97. Prva dva mjesta osvojile su Francuskinje Phara Anacharsis (56,66) i Aurore Kassambara (56,89). U finalu bacanja diska nastupio je Martin Marić osvojivši 6. mjesto s daljinom od 60,60 m, a pobijedio je Španjolac Jennifer Frank Casanias sa 65,58 m.

Ostali naši natjecatelji su nastupili samo u kvalifikacijskim natjecanjima s promjenjivim uspjehom. Uspješne su bile Anita Banović i Danijela Grgić u kvalifikacijama na 400 m. Posebno se to odnosi na Anitu Banović koja je bila četvrta u svojoj skupini i istrčala četvrti rezultat kvalifikacija 53,91 te se plasirala u finale zajedno s Danijelom Grgić koja je također bila četvrta u svojoj skupini (ukupno osma) s rezulatatom 54,67.
U kvalifikacijama na 100 m nastupila je Maja Golub i s rezultatom 11,65 osvojila četvrto mjesto u skupini, ali ukupno 9. te se nije uspjela plasirati u finale isto kao ni Željko Vincek koji je u kvalifikacijama na 400 m trčao 46,85 što je bilo dovoljno za četvrto mjesto u skupini i ukupno deseto mjesto kvalifikacija.. Rezultati ...