Menu

Rekordi Stjepana Jana Cika i Matee Čerine na kadetskom PH u Rijeci

HASRijeka (11.02.2017.) - Veliki broj natjecatelja obilježio je dvoransko Prvenstvo Hrvatske za kadete i kadetkinje koje je održano danas u Rijeci, a najuspješniji pojedinci bili su Stjepan Jan Cik i Matea Čerina s po dva naslova kadetskih prvaka Hrvatske, a oboje su i po dva puta popravljali državne rekorde. Već je u kvalifikacijama na 60 m prepone (0,84) Stjepan Jan Cik istrčako novi kadetski rekord 8,45 da bi kasnije u kvalifikacijama pobijedio i trčao 8,30 i tako "stari" rekord popravio za čak 21 stotinku. Stjepan Jan osvojio je i naslov prvaka u skoku s motkom preskočivši 3,60 m. Pobjednica na 60 m kod kadetkinja Matea Čerina istrčala je u kvalifikacijama 7,91 popravivši svoj rekord za mlađe kadetkinje za 6 stotinki, a nakon toga je u finalu trčala stotinku brže - 7,90. Drugi naslov Matea je osvojila u skoku u dalj sa skokom od 5,36 m. Osim njih, naslove kadetskih prvaka hrvatske osvojili su još:

kadeti: Luka Dubajić na 60 m (7,48), Luka Jakobović u skoku u dalj (6,05 m), Lovre Čulina u skoku u vis (1,83 m) i Luka Šorman u bacanju kugle 4 kg (14,68)
kadetkinje: Natalija Švenda na 60 m prepone-0,762m (9,63), Marta Bošnjak u skoku u vis (1,64 m), Barbara Paravac u skoku s motkom (2,80 m) i Ana Brkljačić u bacanju kugle 3 kg (13,04 m).