Menu

Sara Kolak mlađeseniorska prvakinja Europe

BydgoszczBydgoszcz (16.07.2017.) - Posljednjeg dana Europskog prvenstva do 23 godine imali smo tri naše atletičarke u tri finala, a svirala se i hrvatska himna. Olimpijska pobjednica i hrvatska rekorderka Sara Kolak opravdala je ulogu favorita i osvojila naslov mlađeseniorske prvakinje Europe u finalu bacanja koplja s hicem od 65,12 m. Pobjednički hitac Sara je bacila u drugoj seriji, a počela je s izvrsnih 63,12 m u prvoj seriji. U trećoj seriji je prestupila, pa slijede hici od 61,22 m, 61,02 m i 64,69 m. Srebro je osvojila Latvijka Anete Kocina sa svojim osobnim rekordom 64,67 m, a broncu Poljakinja Marcelina Witek s, također, osobnim rekordom 63,03 m.

U svom drugom nastupu ovdje u finalu na 5000 m nastupila je Kristina Hendl i osvojila 11. mjesto s osobnim rekordom 16:33,90. Zlato je osvojila Turkinja Yasemin Can s rekordom prvenstava 15:01,67, srebro Njemica Alina Reh sa 15:10,57, a broncu Šveđanka Sarah Lahti sa 15:14,17.

U jutarnjem progamu bile su na rasporedu utrke hodanja na 20 km, a naša predstavnica Ivana Renić ishodala je tu dionicu za 1:49:46 osvojivši 21. mjesto. Zlato je osvojila Ruskinja Klavdiya Afanasyeva koja je nastupala pod neutralnom zastavom u vremenu 1:31:15, druga je bila Španjolka Maria Pérez (1:31:29), a treća Litvanka Živile Vaiciukeviciute (1:32:21). Rezultati ...