Menu

6 prolaza od 12 nastupa danas u Grossetu, Elija Valentić izjednačila juniorski rekord

GrossetoGrosseto (20.07.2017.) - Danas je u talijanskom Grossetu počelo Europsko juniorsko prvenstvo, a prvi dan bio je izuzetno bogat kvalifikacijskim natjecanjima u kojima je nastupilo i 12 naših predstavnika. Od 12 naših koji su danas nastupili u kvalifikacijama 6 njih je uspješno prošlo kvalifikacije i plasirali su se u finale ili polufinale. Prvi su od naših danas nastupili skakači u dalj Trpimir Široki i Ivan Vujević i obojica su se plasirali u finale po rezultatu. Trpimir je bio ukupno 10. sa skokom od 7,47 m, a Ivan 12. sa 7,42 m. Njima se ujutro dobrom utrkom u kvalifikacijama na 400 m priključio David Šalamon koji se izravno plasirao u polufinale osvojivši 3. mjesto u svojoj skupini (ukupno 15.) sa 47,57. Jutarnje kvalifikacije bile su uspješne za Franju Želimorski koja je u kvalifikacijama bacanja koplja bila 9. s hicem od 50,56 m te se po rezultatu plasirala u finale dok je Iskra Kralj bila 18. sa 43,20 m i nije se uspjela plasirati u finale.

Najuspješnija u popodnevnim kvalifikacijama bila je Marija Tolj u bacanju diska osvojivši 8 mjesto s hicem od 50,47 m te se po rezultatu plasirala u finale. U kvalifikacijama skoka s motkom uspješna je bila Elija Valentić koja je izjednačila svoj hrvatski juniorski rekord preskočivši 4,00 m što joj je donijelo ukupno 12. mjesto i plasman u finale.

Kvalifikacije nisu prošli Bartul Zemunik u bacanju koplja koji je s hicem 67,77 m bio 14., Filip Mrčić u skoku u vis koji je bio 15. s preskočenih 2,09 m, Dora Filipović na 400 m osvojivši 22. mjesto sa 55,55, Lora Ontl na 3000 m zapreke koja je bila 24. sa 10:48,34 i Daniela Pešić koja je na 100 m bila 37. sa 12,37. Rezultati ...