Menu

Pobjeda Sandre Perković na mitingu DL, Stipe Žunić osmi

HASBirmingham (20.08.2017.) - Prvi miting Dijamantne lige nakon Svjetskog prvenstva u Londonu održan je danas u Birminghamu na kojem je ponovo slavila Sandra Perković. Od 9 bacačica diska koje su danas nastupile bilo je čak šest njih iz finala Svjetskog prvenstva. U takvoj konkurenciji ponovo je najbolja bila Svjetska prvakinja iz Londona Sandra Perković s hicem od 67,51 m. Sandra je počela s hicem od 61,78 m, zatim slijedi 62,49 m, 67,22 m pa dva prijestupa i na kraju u zadnjoj seriji najbolji hitac danas 67,51 m. Iza nje su se plasirale dvije Kubanke, Denia Caballero sa 65,24 m i Yime Pérez sa 65,11 m. Tako je Sandra u četiri mitinga Dijamantne lige koji su imali ženski disk ostvarila tri pobjede i jedno drugo mjesto i sakupila 31 bod te kao prva ulazi u finalno natjecanje 1. rujna u Bruxellesu.

U natjecanju atletičara u bacanju kugle sa čak 9 londonskih finalista nastupio je i brončani Stipe Žunić. S hicem od 20,29 m iz treće serije Stipe je osvojio 8. mjesto. Pobijedio je svjetski prvak iz Londona Nizozemac Tomas Walsh s hicem 21,83 m, drugi je bio Amerikanac Ryan Crouser sa 21,55 m, a treći Čeh Tomáš Stanek sa 21,16 m. Stipe je danas za 8. mjesto osvojio samo 1 bod što ga je plasiralo na ukupno 10. mjesto sa 6 bodova u natjecanju bacača kugle tako da se nije uspio plasirati među 8 finalista koji će nastupiti u Bruxellesu, uz napomenu da je ovo za Stipu bio tek drugi nastup ove godine u Dijamantnoj ligi. Rezultati ...