Menu

Hrvatski atletski savez svečano obilježio uspješnu 2017.

HASZagreb (15.02.2018.) - Iza nas je još jedna uspješna sezona za hrvatsku atletiku, u kojoj smo između ostalih osvojili dvije medalje na Svjetskom prvenstvu u Londonu i to zlatnu u bacanju diska Sandre Perković i brončanu u bacanju kugle Stipe Žunića. Sara Kolak je na Europskom prvenstvu za mlađe seniorke osvojila zlato, Marino Bloudek je osvojio naslov europskog juniorskog prvaka na 800 m u Grossetu dok je Eva Mustafić na istom natjecanju bila srebrna u bacanju kladiva. Svi ti uspjesi obilježeni su danas na CROATHLETIC GALA, dogođaju koji je okupio sve ono najbolje što ima hrvatska atletika.

Podijeljena su brojna priznanja atletičarima i atletskim djelatnicima u raznim kategorijama:

Za iznimni doprinos razvoju hrvatske atletike:

Branko Zorko, Dragutin Palčić, Srećko Opašić, Marko Jakopović, Boris Stepinac, Milan Bandić, Denis Karlović, Emil Hofman, Dragan Milanović i Atletski savez Zadarske županije

Za najbolje atletske djelatnike u 2017.: Ivan Domislović i Branislav Poznanović
Priznanje EA: Vesna Babić
Za najbolji hrvatski atletski klub u 2016.: AK Agram, Zagreb
Za najbolji hrvatski atletski klub u 2017.: AK Agram, Zagreb
Za uspješnu organizaciju natjecanja u 2017.: AK Agram, AK Kvarner, HAAK Mladost i AK Sloboda