Ana Šimić sedma u finalu skoka u vis, Sara Kolak u finalu bacanja koplja

Doha (30.09.2019.) - Ana Šimić je danas su finalu skoka u vis osvojila sedmo mjesto s preskočenih 1,93 m što je njezin najbolji plasman na svjetskim prvenstvima do sada, a ovdje u Dohi je njezino četvrto svjetsko prvenstvo.

Prve tri visine (1,84 m, 1,89 m i 1,93 m) Ana je preskakala sigurno u prvom pokušaju. Zapela je na sljedećoj visini od 1,96 m koju nije uspjela preskočiti u tri pokušaja. Naslov svjetske prvakinje osvojila je Ruskinja Mariya Lasitskene, koja ima pravo nastupa pod ANA, s preskočenih 2,04 m, srebro je osvojila Ukrajinka Yaroslava Mahuchikh sa svjetskim juniorskim rekordom 2,04 m, a broncu Amerikanka Vashti Cunningham sa 2,00 m.

U kvalifikacijama bacanja koplja nastupila je naša rekorderka Sara Kolak koja je s hicem od 60,99 m osvojila ukupno 11. mjesto te se po rezultatu plasirala u sutrašnje finale. Sara je počela s hicem od 60,03 m u prvoj seriji, u drugoj je imala neispravan hitac, a u trećem je bacala 60,99 m koji joj je donio plasman u finale. Kvalifikacijska norma je bila 63,50 m, a normu su prebacile samo dvije bacačice i to Kineskinja Huihui Lyu (67,27 m) i Njemica Christin Hussong (65,29 m).