Kišak s novim hrvatskim mlađe juniorskim rekordom do srebrne medalje

Maribor (25.7.2023.) - Drugog dana EYOF-a Janko Kišak je u finalu na 110 m prepone (0,914) bio još bolji nego jučer i s novim osobnim i hrvatskim mlađe juniorskim rekordom osvojio je prvu atletsku medalju za Hrvatsku na ovogodišnjem izdanju EYOF-a.

Janko je u vrlo napetoj i izjednačenoj utrci istrčao rezultat 13,39 s vjetrom -0,4 i za pobjednikom zaostao samo 3 stotinke.

Vita Penezić je u finalu na 100 metara istrčala je 11,96 s dosta jakim vjetrom u prsa (-1,8) i osvojila 5. mjesto. Jan Ferina je u finalu bacanja kugle 5 kg zauzeo 8. mjesto s hicem od 17,58 m. U finalu skoka u dalj nastupila je Anna Ćurković i osvojila 8. mjesto sa skokom od 5,71 m. Toma Batistić je u polufinalu na 100 m istrčao rezultat 10,93, te je svoj nastup završio na 11. mjestu.

Jutarnji dio natjecanja obilježilo je loše vrijeme i pomicanje satnice nekoliko puta zbog čega je utrka na 400 m prepone kasnila sat i pol. To nije utjecalo na Janu Koščak koja je u mirnoj i kontroliranoj utrci zauzela 2. mjesto s rezultatom 1:00,35, te se direktno uvrstila u finale. Finale je na rasporedu u četvrtak, 27.7., u 18:00 sati.