Matko Belčić četvrti na 2000 m zapreke s novim hrvatskim mlađe juniorskim rekordom

Maribor (28.7.2023.) - Posljednjeg dana EYOF-a prvi je od hrvatskih predstavnika na stazu izašao Matko Belčić. Matko je u finalu na 2000 m zapreke (0,84) istrčao odličnu utrku i osvojio visoko 4. mjesto s rezultatom 5:43,49.

Ovaj rezultat novi je Matkov osobni i državni mlađe juniorski rekord, a prethodni je nadmašio za gotovo 15 sekundi.

Olja Galić je nastupila u finalu na 800 metara i s rezultatom 2:10,03 zauzela 8. mjesto. Nastupe hrvatskih atletičara na ovogodišnjem izdanju EYOF-a zaključila je ženska štafeta 100-200-300-400 m u sastavu Jana Koščak, Mia Wild, Vita Penezić i Klara Kapac. Djevojke su istrčale rezultat 2:11,97 i zauzele 8. mjesto.

Na ovogodišnjem EYOF-u u Mariboru naši su mladi atletičari i atletičarke osvojili ukupno 3 medalje i to 2 zlatne (Mia Wild na 100 m prepone-0,762 i Vita Barbić u bacanju koplja 500 g) i jednu srebrnu medalju (Janko Kišak na 110 m prepone-0,914).

Osim osvojenih medalja srušeno je tijekom natjecanja 7 mlađe juniorskih rekorda Hrvatske. Dva puta je to uspjelo Janku Kišaku na 110 m prepne-0,914 (u kvalifikacijama i u finalu), a isto je napravila i Mia Wild na 100 m prepone-0,762. Vita Barbić srušila je mlađe juniorski rekord u bacanju koplja 500 g, Matko Belčić je to napravio u utrci na 2000 m zapreke (0,84), dok je štafeta 100-200-300-400 m je popravila državni mlađe juniorski rekord u kvalifikacijama, a trčale su Klara Kapac, Jana Koščak, Vita Penezić i Mia Wild.