Zdravko Jadrijev istrčao novi hrvatski rekord u trčanju 24 sata na IAU Svjetskom prvenstvu

Zagreb (5.12.2023.) - U Taipei-u je 1. i 2. prosinca održano IAU Svjetsko prvenstvo u trčanju na 24 sata na kojem je nastupila i naša reprezentacija ultramaratonaca.

Najbolji rezultat ostvario je Zdravko Jadrijev koji je s pretrčanih 259,550 km poboljšao svoj hrvatski rekord iz prošle godine i bio najbolji u kategoriji M50, dok je ukupnom poretku osvojio odlično 13. mjesto. Gorann Đogolović je bio 8. u kategoriji M35, a ukupno 43. Mislav Krmpotić završio je 14. u kategoriji M40, a ukupno 45. Nenad Ostojić je u istoj kategoriji bio 21., a ukupno 71. Tomislav Poljak bio je 22. u kategoriji M40, a ukupno 79, dok je Hrvoje Vlašić bio 30. u istoj kategoriji M40, a ukupno 129. Juro Buljan osvojio je 6. mjesto u kategoriji M45, a ukupno 49. dok je Luka Kumić završio utrku na ukupno 62. mjestu, dok je u kategoriji M30 bio 6.

Najbolji plasman u ženskoj konkurenciji ostvarila je Ines Jozić koja je bila najbolja u kategoriji F25, a ukupno 17. s istrčanih 231,079 km. Anica Pavlović bila je ukupno 22., a u kategoriji F40 11., dok je Kristina Tenšek u F40 kategoriji završila utrku na 25. mjestu, a ukupno na 58. Vrdoljak Paula je u istoj kategoriji bila 37., a ukupno je zauzela 91. mjesto. Mirjana Šimek Bilić ukupno je osvojila 33. mjesto, a u kategoriji F35 3. Martina Mičić Luštica je u istoj kategoriji (F35) završila na 6., a ukupno na 56. mjestu. Katarina Bekavac je u kategoriji F45 bila 16., a ukupno 55, a Veronika Jurišić 23. u F45, te 90. ukupno. Ines Bašić je u kategoriji F30 svoj nastup završila kao 4. trkačica, dok je ukupno zauzela 77. mjesto.

U ekipnom poretku naši su seniori zauzeli 7. mjesto od ukupno 26 muških ekipa s ukupno pretrčanih 716,006 km, a seniorke su također bile 7. od 19 ekipa s ukupno pretrčanih 670,671 km.