Osam medalja na Dvoranskom juniorskom prvenstvu Balkana za naše juniore i juniorke

Beograd (4.2.2024.) - Danas je u Beogradu održano Dvoransko prvenstvo Balkana za juniore i juniorke na kojem su naši predstavnici osvojili 8 medalja. Mia Wild je danas osvojila dvije zlatne medalje uz jedan državni juniorski rekord.

Mia je najprije pobijedila na 60 m prepone s rezultatom 8,21, a zatim na 60 m s novim državnim dvoranskim juniorskim rekordom od 7,35. Druga naša predstavnica na 60 m, Vita Penezić, također je istrčala osobni rekord i osvojila treće mjesto s rezultatom 7,46.

Roko Farkaš dva je puta danas rušio svoj osobni rekord na 60 metara. Najprije je u kvalifikacijama istrčao 6,74, da bi kasnije u finalu još popravio rezultat i s 6,71 osvojio prvo mjesto. Još jedno zlato osvojio je Vito Kovačić u skoku u dalj s, također, osobnim rekordom od 7,50 m.

Srebrnu medalju je osvojila Anna Ćurković u skoku u dalj sa skokom 6,02 m, dok su brončane medalje još osvojile Lara Jurčić na 400 metara s rezultatom 56,77 i Olja Galić  na 800 m s rezultatom 2:11,60.