Ivan Dračar i Tea Faber prvaci Hrvatske u maratonu

Zagreb (10.10.2021.) - Danas je u Zagrebu, po prohladnom i kišovitom vremenu, održan 29. Zagrebački maraton u sklopu kojega je održano i Pojedinačno i ekipno prvenstvo Hrvatske u maratonu.

Naslov prvaka Hrvatske i ukupnu pobjedu na današnjem maratonu u muškoj konkurenciji osvojio je Ivan Dračar s osobnim rekordom 2:24:30. Drugo mjesto je osvojio Petar Bratulić s također osobnim rekordom 2:26:32, a i trećeplasirani Kristijan Rubinić je trčao svoj najbolji rezultat 2:31:44.

U ženskoj konkurenciji naslov prvakinje Hrvatske i ukupnu pobjedu u maratonu osvojila je Tea Faber s osobnim rekordom 2:51:17, druga je bila Silvia Šimunović s osobnim rekordom 2:54:42, a treća Ines Jozić sa 3:00:38.

U konkurenciji za ekipno PH kod seniora naslov ekipnog prvaka Hrvatske osvojio je AK Agram u ukupnom vremenu 7:40:53 u sastavu Bratulić, Svalina i Erent, drugo mjesto pripalo je HAAK Mladost (7:58:37) u sastavu Dračar, Brečko i Petković, dok je treće mjesto pripalo AK Dubrovnik (8:11:38) u sastavu Živković, Sliško i Jurić. Kod seniorki najbolje su bile maratonke AK Sljeme s ukupnim vremenom 9:14:20 u sastavu Šimunović, Culej i Bašić, drugi je bio AK Dubrovnik (9:33:14) u sastavu Faber, Gleđa i Žeravica, a treći AK Agram (9:49:17) u sastavu Vukančić, Šrut i Ćulibrk.

Ovo je bilo do sada najbrojnije Prvenstvo Hrvatske u maratonu s preko 160 natjecatelja te 20 klubova u ekipnom poretku kod muškaraca i 9 kod žena.

Pobjednica ženskog polumaratona bila je naša olimpijka Bojana Bjeljac u vremenu 1:12:04, a muškog Kenijac Solomon Koech sa 1:04:55. Održana je i utrka na 10 km u kojoj je u ženskoj konkurenciji slavila naša olimpijka Matea Parlov Koštro sa 33:44,a u muškoj konkurenciji najbrži je bio Dorian Miškulin s osobnim rekordom 30:29.