Filip Mihaljević 6. u finalu bacanja kugle

Eugene, OR (18.7.2022.) - Na svjetskom atletskom prvenstvu u Eugeneu, noćas je po našem vremenu održano finale bacanja kugle u kojem je nastupio i naš rekorder Filip Mihaljević osvojivši 6. mjesto s hicem od 21,82 m.

Bio je to njegov treći nastup na Svjeskom atletskom prvenstvu na otvorenom i njegov najbolji plasman. Filip je imao ukupno 4 ispravna hica i svi su bili preko 21 m. Natjecanje je otvorio s hicem od 21,05 m, slijedila su dva neispravna hica, a nakon toga slijedila je serija od 21,35 m, 21,82 m i 21 58 m.

Za medalju je trebalo baciti dosta preko 22 m, a sve tri medalje osvojili su domaći bacači kugle. Zlato je, prema očekivanju, osvojio svjetski rekorder Ryan Crouser s rekordom prvenstava 22,94 m, Joe Kovacs je bio srebrni, a Josh Awotunde brončani. Preko 22 m bacio je i četvrti Novozelanđanih Tom Walsh (22,08 m), a ispred Filipa još se plasirao Brazilac Darlan Romani sa 21,92 m tako da je Filip bio i najbolje plasirani Europljanin u ovoj disciplini.

U kvalifikacijama bacanja diska noćas je nastupio i Martin Marković koji je s hicem od 60,59 m bio ukupno 23. te se nije plasirao u finale. Za 12. mjesto i ulazak u finale trebalo je baciti 64,14 m.