Matea Parlov Koštro i Ivan Dračar seniorski prvaci Hrvatske u planinskom trčanju

Zagreb (15.5.2023.) - Jučer je na Sljemenu, u organizaciji AK Sljeme, održano Pojedinačno i ekipno Prvenstvo Hrvatske u planinskom trčanju u sklopu brdske utrke Boroša.

Ovogodišnje izdanje trčalo se u tzv. varijanti "uzbrdo" što je, uz kišu, dodatno otežalo zadatak za trkače.

Seniorke i seniori trčali su utrku dužine 12,7 km s visinskom razlikom od 870 metara. U seniorskoj utrci kod žena pobijedila je Matea Parlov Koštro (AK Svetice) u vremenu 1:05:42, druga je bila Ana Martinović (AK Otok) s rezultatom 1:06:12, dok je treće mjesto osvojila Tea Faber (AK Dubrovnik) u vremenu 1:09:15.

U muškoj konkurenciji pobijedio je Ivan Dračar (HAAK Mladost) u vremenu 57:56, drugo mjesto pripalo je Nikoli Špoljaru (AK Zabok) s rezultatom 58:58, a treći je bio Bruno Erent (AK Agram) u vremenu 59:20.

Juniori i juniorke su trčali upola kraću stazu, odnosno 6,3 km s visinskom razlikom od 690 metara. Kod juniorki je prvo mjesto osvojila Dorja Salopek (AK Svetice) u vremenu 46:04, druga je bila Koni Dubrović (AK Kvarner) s rezultatom 49:24, a treće mjesto je osvojila Eva Starman (AK Agram) u vremenu 50:45.

Prvo mjesto kod juniora pripalo je Svenu Franjkoviću (AK Svetice) s rezultatom 38:29, drugi je bio Jakov Lesjak (AK Agram) s rezultatom 39:03, a treće mjesto je osvojio Ivan Cvitić (AK Agram) u vremenu 42:01.

Ekipno je prvo mjesto kod seniora pripalo HAAK Mladost, drugi su bili seniori AK Agrama, a treći AK Zabok. Kod seniorki su ekipne prvakinje Hrvatske postale trkačice AK Agrama, drugi je bio AK Sljeme, a treće mjesto pripalo je AK Svetice.

Juniorski ekipni prvaci postali su trkači AK Agrama, ispred HAAK Mladost i UMK Mazator, dok su kod juniorke samo dva kluba imala kompletne ekipe (AK Agram i AK Svetice) te nije progašen ekipni poredak.