Martin Marković i Fran Bonifačić prvaci Balkana

Kraljevo (23.7.2023.) - Drugog dana Prvenstva Balkana koje se održava u Kraljevu (SRB) naši su predstavnici osvojili 6 medalja od toga 2 zlatne, 1 srebrnu i 3 brončane.

Naslove prvaka Balkana osvojili su Martin Marković u bacanju diska s hicem od 62,32 m i Fran Bonifačić u desetoboju koji je nakon dva dana natjecanja u 10 disciplina skupio ukupno 7677 bodova, samo 1, ali vrijedan, bod više od drugoplasiranog Grka Andreogloua.

Srebrnu medalju osvojio je Marino Bloudek u utrci na 800 m s rezultatom 1:48,56, a tri brončane medalje su osvojili Ivan Horvat u skoku s motkom s preskočenih 5,20 m te obje naše štafete 4x400 m. Muška štafete je trčala 3:11,47 u sastavu Lukas Cik, Andrej Belčić, Hrvoje Čukman i Marko Orešković dok je ženska štafeta trčala 3:40,19 u sastavu Natalija Švenda, Nicole Milić, Nina Vuković i Veronika Drljačić.

Dodamo ovome da je Roko Farkaš u utrci na 200 m osvojio 6. mjesto sa 21,07 čime je izjednačio hrvatski juniorski rekord kojega drži Željko Vincek od 2005. godine.

Plasmani i rezultati ostalih naših predstavnika 2. dana najecanja:

4. mjesto: Viva Kovač na 5000 m (17:36,93) i Lucija Leko u bacanju kugle (15,02 m).
7. mjesto: Lukas Cik na 110 m prepone (13,95), Marin Premeru u bacanju diska (56,07 m), Klara Andrijašević na 1500 m (4:26,70) i Lucija Pendić u bacanju kladiva (55,82 m).
8. mjesto: Sara Aščić u skoku u vis (1,75 m)
9. mjesto: Veronika Drljačić na 200 m (23,93)
10. mjesto: Ivana Lončarek na 100 m prepone (13,27)
11. mjesto: Klara Koščak na 100 m prepone (13,31) i Hrvoje Čukman na 110 m prepone (14,11)
12. mjesto: Andrej Belčić na 800 m (1:53,46), Nicole Milić na 200 m (24,35) i Filip Kozina u troskoku (14,13 m)
Bez plasmana je ostao Ivan Paravac u skoku s motkom jer nije preskočio početnu visinu koju je skakao.

Ukupna bilanca medalja naših predstavnika nakon dva dana natjecanja na Prvenstvu Balkana je 9 osvojenih medalja, a od toga 2 zlatne (Marković-disk i Bonifačić-desetoboj), 3 srebrne (Vuković-800m, Leko-disk i Bloudek-800m) i 4 brončane (Bošnjak-5000m, Horvat-motka te muška i ženska štafeta 4x400 m).