Andrej Hladnik i Nataša Šustić prvaci Hrvatske u maratonu

Zagreb (8.10.2023.) - Danas je u Zagrebu u sklopu 31. Zagrebačkog maratona održano i PODRAVKA Pojedinačno i ekipno prvenstvo Hrvatske u maratonu. Naslov prvaka Hrvatske u muškoj konkurenciji osvojio je Andrej Hladnik s rezultatom 2:30:51.

Drugo mjesto je osvojio Bruno Erent u vremenu 2:34:30, a treći je bio Ivan Dračar koji je trčao 2:35:04.

U ženskoj konkurenciji pobjedu je odnijela Nataša Šustić koja je osvojila naslov prvakinje Hrvatske i ukupnu pobjedu na ovogodišnjem Zagrebačkom maratonu u ženskoj konkurenciji s rezultatom 2:50:14, druga je bila Hana Malović s osobnim rekordom 2:51:27, a treća je bila Silvia Šimunović s 2:55:49.

U konkurenciji za ekipno PH kod seniora naslov ekipnog prvaka Hrvatske osvojio je AK Varaždin u ukupnom vremenu 8:13:41 u sastavu Hladnik, Martinčić i Križanić, drugo mjesto pripalo je HAAK Mladost (8:26:49) u sastavu Dračar, Vidović i Petković, dok je treće mjesto pripalo AK Maksimir (8:47:09) u sastavu Haramustek, Dasović i Buljan. Kod seniorki su najbolje bile maratonke AK Sljeme s ukupnim vremenom 8:51:50 u sastavu Šimek Bilić, Šimunović i Šustić, druge su bile maratonke AK Fit (9:54:02) u sastavu Bešlić, Manđeralo i Mesec, a treće maratonke UMK Mazator (10:02:12) u sastavu Jozić, Štefanić i Štrbac.

Ukupni pobjednik Zagrebačkog maratona u muškoj konkurenciji bio je Kimeli Hisorio iz Kenije koji je maratonsku stazu pretrčao za 2:25:23 dok je najbrža maratonka bila već spomenuta Nataša Šustić. Pobjednik polumaratona u muškoj konkurenciji bio je Jean Marie Vianney Niyomukiza s 1:05:34, a najbolji hrvatski polumaratonac bio je Dorian Miškulin s 1:09:27. U ženskoj konkurenciji najbolja je bila Matea Parlov Koštro s 1:11:56. U utrci na 10 km kod muškaraca pobijedio je Dino Bošnjak s 30:20, a kod žena je prva na cilj stigla Simona Jambrešić u vremenu 37:58.