Kalendar natjecanja

Kalendar natjecanja za 2023. [pdf]
Kalendar 2022.
Kalendar 2021.
Kalendar 2020.
Kalendar 2019.
Kalendar 2018.
Kalendar 2017.
Kalendar 2016.
Kalendar 2015.
Siječanj
Če 05.01. Dvoranski miting AK Slavonija-Žito Osijek (SO)
Su 14.01. Prvenstvo Hrvatske u dvorani, mlađi seniori-ke Zagreb (AGR)
Ne 15.01. Kvarnerska liga – 1. kolo - starije kategorije dvorana Rijeka (ASPGŽ)
Su 21.01. Prvenstvo Hrvatske u dvorani, mlađi juniori-ke Zagreb (MZ)
Su 21.01. 19. Polumaraton Maslenica-Novigrad Maslenica (SAP)
Ne 22.01. Prvenstvo Mediterana u dvorani, mlađi seniori-ke Valencia (ESP)
Sr 25.01. SRB-CRO-SLO dvorana, seniori-ke Beograd (SRB)
Su 28.01. Prvenstvo Hrvatske u dvorani, juniori-ke Zagreb (DZ)
Ne 29.01. Kvarnerska liga – 2. kolo - starije kategorije dvorana Rijeka (ASPGŽ)
Veljača
Sr 01.02. Prvenstvo Hrvatske u štafetama u dvorana Zagreb (AGR)
Su 04.02. Otvoreno prvenstvo Zagreba u dvorani Zagreb (ZAS)
Ne 05.02. Prvenstvo Balkana u dvorani, juniori-ke (otkazano) Beograd (SRB)
Su 11.02. Prvenstvo Balkana u dvorani (otkazano) Istanbul (TUR)
Su 11.02. Prvenstvo Hrvatske u dvorani, kadeti-kinje Zagreb (AGR)
Ne 12.02. Prvenstvo Hrvatske u dvorani, mlađi kadeti-kinje Zagreb (ZAG)
Ne 12.02. 1. HACL - 1. kolo - 6. Slavonska trka Slavonski Brod (MAZSB)
Su 18.02. Svjetsko prvenstvo u krosu Bathurst (AUS)
Su 18.02. Dječja kvarnerska liga - 1. kolo - dvorana Rijeka (ASPGŽ)
Su-Ne 18.-19.02. Prvenstvo Hrvatske u dvorani, seniori-ke Zagreb (DZ)
Ut-Sr 21.-22.02. WA Indoor Tour Bronze - Memorijal Josip Gašparac Osijek (SO)
Su 25.02. Kvarnerska liga – pojedinačno prvenstvo dvorana Rijeka (ASPGŽ)
Su 25.02. Zimski miting u bacanjima (odgođeno) Osijek (SO)
Su-Ne 25.-26.02. Prvenstvo Hrvatske u višebojima u dvorani Zagreb (MZ)
Ne 26.02. 1. HACL - 2. kolo - 23. Splitski maraton i polumaraton Split (MSP)
Ožujak
Če-Ne 02.-05.03. Europsko dvoransko prvenstvo Istanbul (TUR)
Su 04.03. Race Walking Indoor Grand Prix Croatia 2023 Zagreb (DZ)
Su 04.03. Pojedinačno i ekipno prvenstvo Hrvatske u trčanju na 50 km i 100 km Slavonski Brod (MAZSB)
Su 04.03. Kvarnerska liga – 3. kolo - ekipni kros Labin (ALB)
Su-Ne 04.-05.03. Zimsko bacačko prvenstvo Hrvatske (seniori-ke, juniori-ke) Zagreb (AGR)
Ne 05.03. 1. HACL - 3. kolo - Cestovna utrka Holjevka Zagreb (ZAS)
Ne 05.03. Zimsko prvenstvo Zadarske županije u Kids Athletics u dvorani Zadar (ASZŽ)
Su 11.03. Ekipno prvenstvo Hrvatske u krosu Medulin (ASI/MED)
Su-Ne 11.-12.03. Europski bacački kup Leiria (POR)
Su 18.03. Pojedinačno i ekipno PH u "kratkom" trailu Drniš (ASZ)
Su-Ne 18.-19.03. Zimsko bacačko prvenstvo Hrvatske (mlađi juniori-ke, kadeti-kinje) Zagreb (AGR)
Su 25.03. Pojedinačno PH u hodanju na 35 km (M/Ž) Dudince (SVK)
Su 25.03. Dječja kvarnerska liga - pojedinačno prvenstvo - dvorana Rijeka (ASPGŽ)
Ne 26.03. 1. HACL - 4. kolo - 8. Zagreb21 powered by Heineken 0.0 - WA Road Label Race Zagreb (MARKA)
Ne 26.03. DAL - 1. kolo Zadar (FORZD)
Travanj
Su 01.04. Pojedinačno i ekipno PH u 1-satnom trčanju Zagreb (MZ)
Ne 02.04. HALS - Ekipno prvenstvo u krosu Zaprešić (ZAPR)
Ne 09.04. Prvenstvo Balkana u hodanju Antalya (TUR)
Su 15.04. 1. HACL - 5. kolo - 19. Osječki Ferivi polumaraton Osijek (HS)
Su 15.04. Kvarnerska liga – 4. kolo, Otvoreno prvenstvo Istre Pula (ASI/MED)
Su 15.04. Proljetni kros Zadarske županije Zadar (ASZŽ)
Su 22.04. Pojedinačno prvenstvo Hrvatske na 10000 m i hodanju na stazi Zagreb (MZ)
Su 22.04. Race Walking Stadium Grand Prix Croatia 2023 Zagreb (MZ)
Su 22.04. DAL - 2. kolo Zadar (ZAD)
Su 22.04. Dječja kvarnerska liga - 2. kolo * (ASPGŽ)
Su 22.04. HALS - 1. kolo - limači-ce Kutina (MK)
Ne 23.04. HALS - 1. kolo - starije kategorije Zagreb (MZ)
Ne 23.04. 1. HACL - 6. kolo - 6. Polumaraton Zrinskih Čakovec (MČ)
Ne 23.04. Miting otvorenja sezone Osijek (SO)
Su-Ne 29.-30.04. Prvenstvo Hrvatske u višebojima Zagreb (MZ)
Ne 30.04. Pojedinačno i ekipno PH u "dugom" trailu Novi Marof (VVŽ)
Svibanj
Su 06.05. Prvenstvo Hrvatske u štafetama Zagreb (AGR)
Ne 07.05. Uskršnji miting Split (ASK)
Ne 07.05. HALS - 2. kolo - starije kategorije Čakovec (MČ)
Ne 07.05. Kvarnerska liga – 5. kolo Rijeka (ASPGŽ)
Ne 07.05. Proljetno prvenstvo Zadarske županije u Kids Athletics Zadar (ASZŽ)
Su 13.05. "Dinamo-Zrinjevac 2023" - međunarodni atletski miting Zagreb (DZ)
Ne 14.05. Prvenstvo Balkana u planinskom trčanju Nikšić (MNE)
Ne 14.05. Pojedinačno i ekipno PH u planinskom trčanju Zagreb (SLJZ)
Ne 14.05. Brdska utrka Boroša Zagreb (SLJZ)
Ne 14.05. DAL - Prvenstvo Dalmacije - starije kategorije (odgođeno) Split (ASK)
Ne 14.05. Atletski miting Slavonski Brod 2023 Slavonski Brod (MSB)
Ne 14.05. Dječja kvarnerska liga - 3. kolo * (ASPGŽ)
Su 20.05. Međunarodni atletski miting AK Agram Zagreb (AGR)
Su 20.05. Kvarnerska liga – 6. kolo Poreč (MAX)
Ne 21.05. Europski kup u hodanju Podebrady (CZE)
Ne 21.05. HALS - 3. kolo - starije kategorije Varaždin (SV)
Ne 21.05. DAL - 3. kolo Makarska (SVM)
Ne 21.05. 1. HACL -7. kolo - 24 Jaskanski polumaraton - Memorijal Predrag Bošnjak Jastrebarsko (JAS99)
Ne 21.05. Miting otvorenja sezone Osijek (SO)
Su 27.05. Vukovar Half Marathon Vukovar (MAV)
Su-Ne 27.-28.05. Kup i ekipno prvenstvo Hrvatske, juniori-ke Zagreb (AGR)
Ne 28.05. IAU Svjetsko prvenstvo na 50 km Port Elizabeth (RSA)
Ut 30.05. 4. atletska utrka 5-ica za Domovinu Zadar (ASZ)
Ut-Sr 30.-31.05. Natjecanje štafeta Balkana Erzurum (TUR)
Sr 31.05. Međunarodni noćni atletski miting Varaždin 2023 Varaždin (SV)
Sr 31.05. Kvarnerska liga – 7. kolo - pojedinačno prvenstvo Rijeka (ASPGŽ)
Lipanj
Če 01.06. Skakački miting - Korzo Jump 2023 Varaždin (SV)
Pe 02.06. Miting Dijamantne lige Firenca (ITA)
Su 03.06. Europski kup na 10000 m Pacé (FRA)
Su 03.06. 1. HACL - 8. kolo - Plitvički maraton Plitvička jezera (PLI)
Su-Ne 03.-04.06. Pojedinačno prvenstvo Hrvatske, mlađi juniori-ke Karlovac (KK)
Ne 04.06. Otvoreno prvenstvo Grada Zadra u atletici Zadar (ASZ)
Ne 04.06. DAL - Prvenstvo Dalmacije - limači-ce Zadar (ASZŽ)
Ne 04.06. HALS - 3. kolo - limači-ce Sisak (SI)
Sr 07.06, IAU Svjetsko prvenstvo u planinskom trčanju i trailu Innsbruck-Stubai (AUT)
Pe 09.06. Miting Dijamantne lige Paris (FRA)
Su-Ne 10.-11.06. Ekipno prvenstvo Hrvatske, seniori-ke Zagreb (DZ)
Ne 11.06. HALS - 2. kolo - limači-ce Križevci (KŽ)
Sr 14.06. Skakački miting "Salix sub astra" (gradski trg) Vrbovec (SVID)
Če 15.06. Miting Dijamantne lige Oslo (NOR)
Pe 16.06. 1. HACL - 9. kolo - 11. Karlovački cener powered by Heineken 0.0 - WA Road Label Race Karlovac (MARKA)
Su 17.06. 5. Olympic Day Run - utrka povodom međunarodnog Olimpijskog dana Zagreb (HOA/HOO)
Su-Ne 17.-18.06. Pojedinačno prvenstvo Hrvatske, kadeti-kinje, mlađi kadeti-kinje Čakovec (MČ)
Ut-Če 20.-22.06. Ekipno prvenstvo Europe - 2. liga Chorzów (POL)
Su-Ne 24.-25.06. Pojedinačno prvenstvo Hrvatske, juniori-ke Čakovec (MČ)
Pe 30.06. Miting Dijamantne lige Lausanne (SUI)
Srpanj
Su-Ne 01.-02.07. Međunarodni atletski miting HAAK Mladost Zagreb (MZ)
Ne 02.07. Miting Dijamantne lige Stockholm (SWE)
Su-Ne 08.-09.07. Pojedinačno prvenstvo Hrvatske, seniori-ke Karlovac (KK)
Sr 12.07. Međunarodni atletski miting Čakovec 2023 Čakovec (MČ)
Če-Ne 13.-16.07. Europsko prvenstvo, mlađi seniori-ke Espoo (FIN)
Su 15.07. 1. HACL - 10. kolo - Noćna 10ka i polumaraton Zagreb (FIT)
Ne 16.07. Miting Dijamantne lige Chorzów (POL)
Pe 21.07. Miting Dijamantne lige Monaco (MON)
Su-Ne 22.-23.07. Prvenstvo Balkana, seniori-ke Kraljevo (SRB)
Ne 23.07. Miting Dijamantne lige London (GBR)
Po-Su 24.-29.07. Europski olimpijski festival mladih - EYOF Maribor (SLO)
Kolovoz
Ut-Ne 01.-06.08. Univerzijada (atletika) Chengdu (CHN)
Su 05.08. 17. Kros u šumi Musapstan Zadar (KAVZ)
Ne 06.08. 12. Atletska utrka "Pozdrav domovini Kup Oluje 2023" Zadar (ASZ)
Po-Če 07.-10.08. Europsko prvenstvo, juniori-ke Jerusalem (ISR)
Su 12.08. 21. Planinska utrka Starigrad-Veliko Rujno Starigrad (SAP)
Su-Ne 19.-27.08. Svjetsko atletsko prvenstvo Budimpešta (HUN)
Su 26.08. Atletski miting AK Slavonija-Žito Osijek (SO)
Če 31.08. Skakački miting (motka) "Jump 2 Krk" (gradska riva) Krk (KRK)
Če 31.08. Miting Dijamantne lige Zürich (SUI)
Rujan
Su 02.09. Prvenstvo Balkana, mlađi juniori-ke Sivas (TUR)
Su 02.09. Miting Dijamantne lige Xiamen (CHN)
Ne 03.09. Prvenstvo Balkana u polumaratonu Bitola (MKD)
Pe 08.09. Miting Dijamantne lige Brussels (BEL)
Pe-Ne 08.-10.09. WA Continental Tour Gold ZAGREB 2023 Zagreb (CRO)
Su 09.09. DAL - 4. kolo - starije kategorije (odgođeno) Split (ASK)
Sr 13.09. Međunarodni atletski miting Karlovac (KK)
Su-Ne 16.-17.09. PODRAVKA Pojedinačno prvenstvo Hrvatske, mlađi seniori-ke Zagreb (AGR)
Su-Ne 16.-17.09. PODRAVKA Kup i ekipno PH, kadeti-kinje Zagreb (DZ)
Su-Ne 16.-17.09. Miting Dijamantne lige Eugene (USA)
Ne 17.09. PODRAVKA Pojedinačno i ekipno PH u polumaratonu Varaždin (M95)
Ne 17.09. 1. HACL - 12. kolo - Varaždinski polumaraton Varaždin (M95)
Su 23.09. SVK-CRO-CZE-HUN-SLO, kadeti-kinje Trnava (SVK)
Su 23.09. 8. Baranjski Ferivi polumaraton Kopačevo (SO)
Su 23.09. 1. HACL - 11. kolo - Pula maraton Pula (MARKA)
Su-Ne 23.-24.09. PODRAVKA Kup Hrvatske, seniori-ke Zagreb (ZAG)
Su 30.09. HALS - 5. kolo - limači-ce Zagreb (AGR)
Su 30.09. 5. Atletska utrka linijom obrane grada Zadra Zadar (ASZŽ)
Su 30.09. Kvarnerska liga – 8. kolo Rijeka (ASPGŽ)
Su-Ne 30.09.-01.10. Svjetsko prvenstvo u cestovnom trčanju Riga (LAT)
Listopad
Ne 01.10. HALS - 4. kolo - starije kategorije Zagreb (DZ)
Ne 01.10. Jesensko prvenstvo Zadarske županije u Kids Athletics Zadar (ASZŽ)
Su 07.10. Otvoreno prvenstvo Dubrovnika Dubrovnik (DU)
Su 07.10. HALS - pojedinačno prvenstvo - starije kategorije Varaždin (SV)
Su 07.10. Kvarnerska liga – Pojedinačno prvenstvo dječje KL Rijeka (ASPGŽ)
Ne 08.10. PODRAVKA Pojedinačno i ekipno PH u maratonu Zagreb (ZAS)
Ne 08.10. 1. HACL - 13. kolo - 31. Zagrebački maraton - WA Label Road Race Zagreb (ZAS)
Ne 08.10. HALS - pojedinačno prvenstvo - limači-ce Varaždin (SV)
Su 14.10. PODRAVKA Pojedinačno PH u cestovnom hodanju Zagreb (AGR)
Su 14.10. 1. HACL - 14. kolo - Atletska utrka za grb Grada Zaprešića Zaprešić (FIT)
Su 14.10. DAL - Prvenstvo Dalmacije u krosu Zadar (ASZ)
Su 14.10. Kvarnerska liga – otvoreno pojedinačno prvenstvo Istre u krosu Labin (ASI/ALB)
Su 21.10. PODRAVKA Pojedinačno i ekipno PH u cestovnom trčanju Šibenik (MARKA/ŠI)
Su 28.10. PODRAVKA Pojedinačno prvenstvo Hrvatske u krosu Zaprešić (ZAPR)
Ne 29.10. Makarski miting 2023 (odgođeno) Makarska (SVM)
Studeni
Su 04.11. HALS - pojedinačno prvenstvo u krosu Koprivnica (KC)
Su 04.11. Dječja kvarnerska liga - 4. kolo * (ASPGŽ)
Ne 05.11. Zagrebački noćni cener Zagreb (MAZSB)
Ne 05.11. Prvenstvo Zadarske županije u krosu Zadar (ASZŽ)
Ne 05.11. Race Walking Road Grand Prix Croatia 2023 Zagreb (DZ/AGR)
Ne 05.11. IAU Svjetsko prvenstvo u trčanju na 50 km Hyderabad (IND)
Su 11.11. PODRAVKA Pojedinačno i ekipno PH u 12-satnom i 6-satnom trčanju Zagreb (AGR/SLJZ)
Su 11.11. Prvenstvo Balkana u krosu Pirdop (BUL)
Su 11.11. 7. Atletska utrka Dani sjećanja od Škabrnje do Vukovara Škabrnja (SAP)
Ne 12.11. Prvenstvo Balkana u maratonu Atena (GRE)
Ne 12.11. 1. HACL - 15. kolo - 36. Polumaraton Ivan Starek Zagreb (MAKZG)
Su 25.11. 1. HACL - 16. kolo - 40. Mali maraton Nin-Zadar Zadar (ASZ)
Ne 26.11. Makarski miting 2023 / DAL - Prvenstvo Dalmacije Makarska (SVM)
Prosinac
Su 01.-02.12. IAU Svjetsko prvenstvo u 24-satnom trčanju Kineski Taipei (TPE)
Su 02.12. Šibenik Half Marathon - Steps of UNESCO World Heritage sites Šibenik (FIT)
Su 09.12. Atletska utrka Poličnik 2023 Poličnik (SAP)
Ne 10.12. Europsko prvenstvo u krosu Bruxelles (BEL)
Su 16.12. Božićni atletski miting 2023 Makarska (SVM)
Ne 17.12. Štafetne utrke 4x1000m i 4x250m Zadar (KAVZ)
Ne 17.12. 21. Božićna utrka Pero Mazija (5 km) Zadar (ASZ)
Su 23.12. Memorijal Željko Šobot - dvoranski miting Zagreb (DZ)
Če 28.12. Miting otvorenja dvoranske sezone 2024 Osijek (SO)

HRVATSKI ATLETSKI SAVEZ
Croatian Athletics Federation HRVATSKI ATLETSKI SAVEZ
Croatian Athletics Federation

E: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.  W: www.has.hr
T: +385 1 4613 499
OIB: 75893754111

Metalčeva ulica 5 (IV kat)
HR-10000 Zagreb

Copyright 2023 © Hrvatski atletski savez | Sva prava pridržana